Kozel zahradníkem 1


Kdy poteče voda?

ZO Tesla Brno je připojena na 3 odběrná místa H (horní,č.146-90), P (prostřední,č.146-91) a D (dolní,č.146-15). Podle odb.míst jsou zahrádky rozděleny na 3 sekce: H, P a D. V r.2016 bude každá sekce účtovat vodu odděleně, podle velikostí pozemků, na základě skutečně odebraného množství na příslušném vodoměru. Rozvody vody jsou staré a v katastrofálním stavu, z důvodu limitování ztrát otevíráme hlavni kohouty pouze v úterý, čtvrtek a sobotu mezi 15-19 hodinou - v tuto dobu si můžete napustit sudy. Za dodržování této zásady jsou odpovědni správci sekcí: D – p.Trešl. P – p.Rýznarová, H – musíme někoho dobrovolně jmenovat . Každou zjištěnou závadu na rozvodech vody neprodleně hlaste správci, event. zastavte ihned přívod vody hlavním kohoutem. Zalévání přímo z hadice jsme si zakázali. Momentálně jsou v H rozvodu 3 díry a čekáme na instalatéra.

Minulé dny vydatně pršelo, vodu pustíme, až bude potřeba – domluvte se se správci sekcí.

Levné sazenice

Nekupujte draze, když nemusíte! Za cca 50% ceny zahrádkářských prodejen nakoupíte lokálně vyladěné sazenice přímo v areálu zahrádek, 10 m od branky z parkoviště Vodova. Všechny jsou super-eko-bio vypěstované bez umělých hnojiv. První várka bude k dispozici v pátek 29.dubna před pálením čarodějnic (viz článek níže), ale můžete si je vzít i dříve (a dopěstovat za oknem) nebo později (do vyprodání zásob), těsně před sázením. V každém případě doporučuji je objednat předem na adrese synak#zavinac#ans.cz a domluvit si odběr. Pranostiky říkají, že rajčata a papriky se mají sázet až po „třech zmrzlých“, tj. nejdříve 15.5., ale odvážným štěstí přeje. Ovšem, ne vždy.

Momentálně máme připraveno celkem cca 300 ks vzrostlých sazenic:

Rajče červené Ontario – oblíbená sladká odrůda s vysokým výnosem 8,- Kč / kus
Rajče žlutá hruštička – lahodná jednohubka, která plodí až do prvních mrazů 8,- Kč / kus
Rajče červené keříčkové – trsy malých rajčátek pro mlsné jazýčky 8,- Kč / kus
Chilli extra – směs pálivých žlutých, oranžových a červených papriček proti všem nemocem 8,- Kč / kus
Ačokča – peruánské popínavé vitamíny. K plotu, roste až do délky 5m, vytvoří přírodní clonu 10,- Kč / kus
Vinná réva – stolní bílé rezistentní, Miller Thürgau, červená Isabela 50,- Kč / kus
Sladké papriky, a další …….. 8,- Kč / kus

Ke každým 10 ks zakoupených rostlinek dostanete 2 zdarma. No, nekup to!

Zisk z prodeje bude vložen do provozu společného prostoru ZO, takže zakoupením výše uvedených ekobiosazenic nejen ušetříte a zdraví sobě upevníte, ale navíc podpoříte sami sebe. Takové malé perpetuum mobile alias pokus „Jak uplést z ničeho bič“.

Pálení čarodějnic

V pátek 29.dubna 2016 se sejdeme v 18.00 na společném pozemku U Krakonoše – ohniště u parkoviště Vodova - vytipujeme, božím soudem usvědčíme a následně tradičně, po křesťansku, humánní metodou upálíme alespoň jednu čarodějku. Přivítáme nové osadníky, opečeme eurošpekáčky, zaženeme žízeň, poklábosíme. Nechoďte sami, vezměte s sebou děti, psa i tchýni. Bude se jí u nás líbit, naši inkvizitoři si už nějak poradí.

výbor ZO

Kompostéry zdarma !

Magistrát města Brna zjišťuje zájem o kompostéry pro domácnosti. V případě dostatečného zájmu se MMB pokusí získat dotace ze Státního fondu životního prostředí a kompostéry by mohly být zadarmo. V opačném případě budou platit stávající podmínky, tj.sleva 50%. Viz též Královopolský zpravodaj č.4/2016. Vyplňte anketu na: http://www.miniwaste.cz/website/mainmenu/mainpage/ a dejte mi to vědět na synak#zavinac#ans.cz.

Zn. „Budeme tlačit společně.“