Kulturní program na léto - Všehochuť pod širým nebem


Níže naleznete plánované kulturní akce pro letošní léto. Program začíná po 17 h, besedy s promítáním začínají obvykle po západu slunce, tj. cca v 19 hodin. Ze závažného důvodu může výjimečně dojít ke změně programu.

Zahrada s občerstvením je otevřena vždy od 16:30. VSTUP ZDARMA.

čt 27.7.2023 LONDÝN

Jak se dnes žije a zahrádkaří v Londýně? Povídání s Olgou Šanderovou-Caselton, která žije a pracuje v Londýně, má tam rodinu i domov. Co mají dva světy (Londýn a Brno) společné a co rozdílné? Povídání nejen o pěstování kedluben. Na kytaru hraje Jiří Hála.

čt 3.8.2023 BARVY PRALESA

Přírodovědec, grafik a malíř Jan Dungel mnohokrát navštívil jihoamerické pralesy, kde maloval zvířata a ptáky v jejich přírodním prostředí. Ilustroval řadu přírodopisných odborných i populárně-naučných publikací a knih pro děti. Zážitky ze svých dobrodružných cest popisuje v knihách Po krk v pralese, S jaguárem v posteli a dalších. Vyprávění s videoprojekcí o přírodě a lidech Jižní Ameriky. Muzika: Folk z jižní Moravy.

čt 10.8.2023 OPĚT VZHŮRU K MĚSÍCI!

Poutavě přednáší Ing. Tomáš Přibyl, kurátor letectví a kosmonautiky Technického muzea v Brně, autor mnoha knih literatury faktu. Navštívil kosmická střediska NASA, viděl starty všech amerických raketoplánů. Hraje Country Virginie.

st 16.8.2023 KUBA – PERLA KARIBIKU

Vyprávění brněnského geografa, pedagoga, vědeckého pracovníka, cestovatele, publicisty a fotografa, prof. Jaromíra Kolejky. Prezentace a prodej půvabné knížky Zdeňka Denise Blažka Kuba taková, Havana maková. Host večera: autor knihy.

Kudla z Brna přijede hrát a zpívat od 18 hodin, uslyšíme a uvidíme jeho hodinový recital  - občanským jménem Martin Kudlička je brněnský písničkář, textař, pop-folk-rockový muzikant, spoluzakládající člen skupin Lidopop a Zadáci, který svoje projekty realizuje s řadou renomovaných osobností brněnské rockové scény. Otextoval mj. album Tulák po hvězdách kapely Progres 2.

čt 24.8.2023 ŠVÉDOVÉ POD HRADBAMI BRNA

Divadelní reminiscence historické události v podání amatérského souboru Spolek přátel Raduit de Souches a Brněnských žen 1645. K dramatickému představení o dobývání Brna možná přijdou zahrát pánové na heligónku Václav Čermák a na flašinet Henry Noubel.

čt 31.8.2023 KONEC LÉTA

s country kapelou Ranch a jejím hostem, legendou brněnské country music, Waldemarem Plchem. Táborák, opékání špekáčků.

 

Program v PDF ke stažení