Podle „středověkých bludů“ hvězdáře Galilea je „na konci světa“ tady, stejně jako na opačné straně zeměkoule. Stejnojmenný projekt zahrádkářů z Králova Pole na léto 2017, to jsou prázdninová sousedění – přátelská setkání sousedů i besedy pro veřejnost, kdy můžete každý čtvrtek zdarma cestovat po vzdálených místech zeměkoule. Shlédnete videa a fotografie, ochutnáte speciality cizokrajných kuchyní  a poslechnete si tradiční muziku. Vše ve stínu zeleně královopolských zahrad na konci Vodovy ulice, jen pár metrů od vašeho domu.

Putujte s námi „na konec světa“ v červenci a srpnu každý čtvrtek, vždy v 18 hodin vchod brankou z rohu parkoviště naproti kluziště před městskou sportovní halou na ulici Vodova.

Program na léto 2017:

 • 15.6.  veřejná schůze zahrádkářů ČZS ZO Brno Tesla se zahájením letošního cyklu cestovatelských posezení. Povídání o ostrově Kypru - jeho tradicích , gastronomii, historii a současnosti - zajistil Aristidis Franc s přáteli z Řecka a Kypru, speciality připraví řecká restaurace ELLAS ze Sokolské ul. v Brně.
  Nenechte si ujít třešničku na dortu: operní tenor „garden open air“ poprvé v této sezóně!
 • 13.7.  Srí Lanka – letošní putování zahrádkářky a gastronomické čarodějky Jany Jílovcové po ostrově slonů a Tamilských tygrů. Místní dopravou za přírodními krásami a památkami sinhálského budhismu. Výstup na Lví skálu s palácem z 5.století, voňavé čajové plantáže, vodopády Baker Falls a pozorování zvířat v NP Kumana.
 • 20.7.  Francie – divokým francouzským jihem, pařížskými kabarety, hudbou a gastronomií sladké Francie bude provázet Joel Bros, Francouz narozený v Kongu, nyní žijící v Brně s půvabnou slováckou manželkou Janou. Pilot, diplomat a šansoniér rozezní s kytarou divoké rytmy Camargue a připraví kulinářskou ochutnávku jižní Francie.
 • 27.7.  Chile – Okruh kondorů znají místní obyvatelé, ale jen málo Evropanů jej ve skutečnosti  prošlo. Zuzana a  Miloslav Druckmüllerovi se o to pokusili čtyřikrát.  Skvělé fotografie méně známých horských oblastí Centrálních Kordiller s fascinujícím vyprávěním profesora matematiky VUT Brno.
 • 3.8.  Rusko – beseda s autogramiádou knihy „Ruská setkání“ od Ing. Jiřího Havla, vodáka, cyklisty, sokola a dobrodruha, organizátora extrémních sportovních akcí a majitele CK Viking Tour. Cesty na sever na kole, v kajaku i v motorovém člunu. To, co zažijete v Rusku, nezažijete nikde na světě! To, co zažijete s Jurou Havlem, nezažijete s nikým jiným!
 • 10.8.  USA  – Amerika očima i objektivem Stanislava Komínka. Cesta americkým jihozápadem za přírodou, lidmi, country a bluegrass muzikou vedla přes Route 66, národní parky a indiánské rezervace.
 • 17.8.  Nikaragua - země Střední Ameriky, velká jako bývalé Československo. Aktivní sopky, jezera se sladkovodními žraloky, zemětřesení , hurikány, historická města Granada a León. O zážitky ze služebních cest do pralesa se podělí bývalý učitel Mendelovy univerzity a zahrádkář Bohumil  Minařík.
 • 24.8.  Nový Zéland – dvakrát chodili hlavou dolů a jezdili pronajatým autem po Severním i Jižním ostrově manželé Zdena a Jaroslav Slováčkovi. Klasicky nejzajímavější místa země protinožců pohledem vysloužilých vysokohorských turistů z kraje pod Pálavou.
 • 31.8.  Mexiko – mayské pyramidy, koloniální památky, bělostné pláže Karibiku, pralesy  a sopky – dovolená snů s českým průvodcem a zadarmo? O své 3 roky dlouhé originální cestě do Mexika - s malými dětmi, psem a tchýní - povykládají a obrázky promítnou manželé Dědkovi.