Silvestrovský výšlap z Komína do KrPole


Na Silvestra 2022 vyjdeme ve 12:00 od Komínské lávky (tram 3,10) proti proudu Svratky, přes hráz přehrady na Sokolák. Odtud na východ přes Hluboček kolem letiště v Medlánkách, podél Technolog. parku (tram 12) do cíle: zahrady Na konci světa vedle haly Starez-Vodova.

Viz mapka trasy pochodu. Výlet zakončíme táborákem s občerstvením, účastníci obdrží upomínkové předměty. Vytrvalci mohou zůstat až do půlnoci a oslavit s námi příchod Nového roku.

Více na www.zahradky-krpole.cz. Zveme všechny zájemce!

Akci pro veřejnost organizují zahrádkáři ČZS Brno-město z Komína, Bystrce, Kníniček, Medlánek, Králova Pole a TO Stepní mršiny a jejich miláčci.

mapka

Sedmero pokynů pro účastníky Silvestrovského výšlapu 2022:

 1. Pátý ročník Silvestrovské výšlapu organizuje pro veřejnost základní organizace Českého zahrádkářského svazu Brno Tesla. Akce je pro všechny věkové kategorie i rodiny s dětmi. Účast je zdarma, v cíli obdrží každý účastník silvestrovský suvenýr.
 2. Každý účastník jde na vlastní nebezpečí, lékařský doprovod nezajišťujeme.
 3. Start je na Silvestra 31.12.2022 ve 12:00 u Komínské lávky v Brně, trasa měří do cíle 10,5 km. Zkrácená trasa měří 7,5 km, start zkrácené trasy je u hráze brněnské přehrady ve 13:00 h.
  1. Na startu obdrží každý výšlapník registrační kartu, kterou během pochodu vyplní a odevzdá v cíli.
  2. Kontrolní body pochodu:
  3. Pomník vedle hráze přehrady
  4. Pergola na Sokoláku
  5. Farma pod Mniší horou
  6. Kříž na rozcestí nad Medlánkami
  7. Střelecký kopec
 4. Cíl je v Králově Poli na zahradě Na konci světa, Vodova 108 - viz mapka. Tram č.12, zastávka Červinkova. Vstupní branka do zahrad je z parkoviště naproti kluzišti.
 5. V cíli je zajištěno občerstvení u táboráku. Oheň zapálí první přijdoucí pocestní cca v 16:00-16:30 h. Dobře oblečení vytrvalci mohou pobýt do půlnoci a společně s námi v lůně zahradní přírody přivítat příchod nového roku. Akce se koná za každého počasí - neexistuje špatné počasí, existuje pouze nevhodné oblečení.